اسرار تبدیل شدن به یک رهبر ایده ال

اسرار تبدیل شدن به یک رهبر ایده ال

15 تير 96 0 نظر

 اسرار تبدیل شدن به یک رهبر ایده آل  

اسرار بسیار زیادی برای تبدیل شدن به یک رهبر ایده آل وجود دارد. جان سی. مکس ول که یک چهره شناخته شده در رهبری است زمانی گفت: "شجاعت یک رهبر بزرگ برای برآورده ساختن چشم اندازهایش ناشی از اشتیاق است نه جایگاه." در این نقل قول جان سی مکس ول اولین راز تبدیل شدن به یک رهبر ایده آل را مشخص میکند. یعنی شما باید چشم انداز داشته باشید. چشم انداز، فرایند در نظر گرفتن چیزهایی که در گذشته اتفاق افتادهاند و بررسی دقیق چیزهایی که در زمان حال هستند میباشد. به عبارتی گرفتن این اطلاعات و ایجاد یک تصویر ذهنی از چگونگی بهبود این اوضاع برای آینده است. اگر میخواهد رهبری ایده آل باشید، چشم انداز عنصری اساسی برای موفقیت آمیز بودن تلاش هایتان است. در اینجا من اسرار زیاد دیگری را برای بدل شدن به یک رهبر ایده آل با شما به اشتراک میگذارم

Vision 

بنام خدا

اگه در اینده سودای  یک رهبر اده ال در سر دارید خواندن این مقاله خالی  از لطف  نیست

 اسرار تبدیل شدن به یک رهبر ایده آل  

اسرار بسیار زیادی برای تبدیل شدن به یک رهبر ایده آل وجود دارد. جان سی. مکس ول که یک چهره شناخته شده در رهبری است زمانی گفت: "شجاعت یک رهبر بزرگ برای برآورده ساختن چشم اندازهایش ناشی از اشتیاق است نه جایگاه." در این نقل قول جان سی مکس ول اولین راز تبدیل شدن به یک رهبر ایده آل را مشخص میکند. یعنی شما باید چشم انداز داشته باشید. چشم انداز، فرایند در نظر گرفتن چیزهایی که در گذشته اتفاق افتادهاند و بررسی دقیق چیزهایی که در زمان حال هستند میباشد. به عبارتی گرفتن این اطلاعات و ایجاد یک تصویر ذهنی از چگونگی بهبود این اوضاع برای آینده است. اگر میخواهد رهبری ایده آل باشید، چشم انداز عنصری اساسی برای موفقیت آمیز بودن تلاش هایتان است. در اینجا من اسرار زیاد دیگری را برای بدل شدن به یک رهبر ایده آل با شما به اشتراک میگذارم .

هر رهبر خوبی میداند که چشم انداز در مورد موفیت ضروری است. با این حال، رهبران میدانند که اگر بخواهند موفق باشند، چشم انداز چیزی نیست که بیکار در ذهن آنها بماند. آنها باید به دیگران با چشم انداز خود الهام ببخشند. یک بار دیگر از جان سی مکس ول در مورد الهام نقل قول میکنیم: "رهبران باید به اندازه کافی به هم نزدیک باشند تا با هم ارتباط برقرار کنند، اما به قدری از یکدیگر پیشی بگیرند که به یکدیگر انگیزه دهند." این جمله به معنی الهام بخشی در موضوع رهبری میباشد. شما باید به افرادی که رهبر آنها هستید نزدیک باشید، باید بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید، و همزمان باید به قدری جلوتر باشید که بتوانید آنها را به جلو بکشید و در نهایت به آنها انگیزه و الهام بدهید. این دومین راز برای تبدیل شدن به یک رهبر ایده آل است یعنی توانایی الهام بخشی به دیگران .

آیا تا به حال فکر کرده اید افرادی که به عنوان رهبران فوق العاده میشناسیم یا در مورد آنها شنیده ایم چرا به این جایگاه رسیده اند. ساده و روشن است. آنها میدانند که چگونه بهترین استفاده را از آنچه که دارند در جهت ایجاد هدفی که فکر میکنند موفقیت آمیز است ببرند. جویس میر که سخنور انگیزشی است زمانی گفت: "برتری- آنچه که دارید را استفاده کرده و بهترین کار را با آن انجام دهید." اگر قرار است یک رهبر ایده آل شوید باید برتری را زندگی کنید، نفس بکشید و به دنبال آن باشید. تنها راهی که میتوانید به برتری دست پیدا کنید استفاده از منابع موجود- افراد، ابزار، استعدادها و هر آنچه که بتوانید از آن استفاده کنید- و انجام بهترین کار با آنها است. اگر قادر به انجام این کار باشید موفقیت قریب الوقوع خواهد بود و شما نیز به عنوان یک رهبر ایده آل و بزرگ به حساب خواهید آمد .

راز بعدی تبدیل شدن به یک رهبر ایده آل ساده اما چالش برانگیز است. این راز عبارت است از ریسک پذیر بودن. تی اس الیوت یک شاعر آمریکایی و منتقد زمانی گفت: "بردن بدون ریسک پیروزی بدون شکوه است." به منظور تفوق در رهبری باید تمایل به ریسک پذیری داشته باشیم تا بر موانع پیش روی تیم خود غلبه کنیم، بر رقابت غلبه کنیم و کسب و کارهای خود را از دیگران در بازار جدا کنیم. باید تیم خود را تشویق به ریسک کردن کنیم و با آنها راحت باشیم. اگر بتوانیم گامی در خطرناکترین مسیر برداشته و با تیم خود از آن سربلند بیرون بیاییم ،آنگاه پیروزی پرشکوهی  به دست آورده ایم .ریچارد ام نیکسون زمانی گفت: "اگر ریسک نکنید، متحمل هیچ شکستی نخواهید شد .

اما اگر ریسک کنید، هیچ پیروزیای هم نخواهید داشت." با در نظر داشتن این حرف میتوانید یک رهبر ایده آل و بزرگ باشید . همان طور که میبینید اسرار زیادی هستند که شما را به یک رهبر ایده آل تبدیل میکنند. این ویژگیها توانایی رهبری در هر حرفه و هر گروه از مردم و رهبری موفقیت آمیز را به همراه خواهد داشت. این اسرار را در نظر داشته باشید، آنها را به کار بگیرید و شاهد افزایش موفقیتها و دستاوردهایتان باشید .

 امید وارم این مقاله مورد توجه واستفاده تو دوست خوبم واقع شده باشد از نظرات خود مارا بی  نصیب نفرمایید.

عسکری   مدیرسایت  

 

site: www.itaskari.com  email:info@itaskari.com  

  

 

 

  

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
logo-samandehi